Ciasto 3 bit

Składniki na ciasto 3bit:

250 ml śmietany kremówki

2 budynie waniliowe

masa karmelowa

1/2 l mleka

2 opakowania śnieżki

10 dużych paczek herbatników

3/4 kostki margaryny

polewa czekoladowa

 

Przepis:

Ciasto 3 bit wykonuje się bardzo prosto, a to z racji tego, że nie trzeba tego ciasta piec. Przepis na ciasto 3 bit, jak widać również jest bardzo krótki, a więc na pewno was nie odstraszy długa lista składników. Ciasto 3 bit jest w ostatnim czasie bardzo popularne i znakomicie nadaje się na rodzinne grillowanie, czy też grillowanie z przyjaciółmi. Zachęcam was gorąco do włączenia się w przygotowanie ciasta 2 bit razem z nami.

Ciasto 3 bit rozpoczynamy od ugotowania budyniu. W tym celu zagotowujemy mleko z waniliowymi budyniami zgodnie z instrukcją, jaką napisaniu na opakowaniu budyniu, a następnie pozostawiamy budyń do ostygnięcia. Kiedy ostygnie, wyciągamy mikser, wrzucamy do budyniu margarynę i całość dokładnie ucieramy. Kolejnym krokiem jest ubicie śmietany ze śnieżką na sztywną piankę. I to w zasadzie cała filozofia ciasta 3 bit. Warto jeszcze nico podgrzać masę karmelową, aby była łatwiejsza w rozsmarowaniu. Teraz już pozostaje nam tylko złożenie ciasta 3 bit w jedną całość.

Ciasto 3 bit musi wyglądać następująco: najpierw układamy w formie herbatniki, a na nich rozsmarowujemy masę karmelową; następnie układamy kolejną warstwę herbatników, a na nich kładziemy masę budyniową; potem znów układamy herbatniki, a na nich ubitą śmietanę; jeszcze raz warstwa herbatników, a na koniec polewa czekoladowa.

Kiedy już wszystkie warstwy ciasta 3 bit są ułożone to odstawiamy ciasto do lodówki na jakieś 2-3 godzinki, aby ciasto się nie rozpadało. Życzę smacznego!!!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *