Ciasto Banoffee

Posted by on Oct 17, 2012 in Ciasta bez pieczenia | 1 comment

Składniki:

1/2 l śmietany kremówki

150g maragryny

500g herbatników

4 banany

1 cukier waniliowy

1 puszka masy toffee

3 śmietanfixy

czekolada mleczna (do starcia)

 

Przepis na ciasto Banoffee:

Ciasto Banoffee jest bardzo proste w przygotowaniu i nie wymaga pieczenia, więc jeżeli lubicie ciasta bez pieczenia to koniecznie musicie wypróbować właśnie ten przepis. Jest to wyśmienite ciasto pochodzące z Wielkiej Brytanii i doczekało się ono wielu różnych odmian – ja mam okazje zaprezentować wam jedną z nich – mam nadzieję, że ciasto Banoffee wam zasmakuje – jak dla mnie jest znakomite, co potwierdzili również moi goście, którzy w parę chwili spałaszowali całość 🙂

Ale do rzeczy… Ciasto Banoffee rozpoczynamy od pokruszenia herbatników i połączenia ich z margaryną. Następnie powstałą masą wykładamy formę – najlepiej okrągłą, ale to nie jest wymóg. Spód ciasta Banoffee wkładamy na około godzinę do lodówki. Po schłodzeniu ciasta przechodzimy do kolejnego kroku, a jest nim wyłożenie na ciasto masy toffee. Na masę toffee układamy pokrojone w plasterki banany.

Następnie ubijamy mikserem na sztywno śmietaną. Dodajemy do niej cukier waniliowy i śmietanfixy (ew. żelatynę) – jak kto chce to może również dodać zwykły cukier – ja osobiście nie dodaję, bo toffee i banany są dla mnie wystarczająco słodkie 🙂 Ubitą śmietanę wykładamy na banany, ładnie wszystko formujemy i na górę trzemy czekoladę. Możemy również przyozdobić całość bananami, ale to już kwestia tego czy chcemy czy nie.

Na koniec ciasto Banofee wkładamy do lodówki na około 2 godzinki, żeby się dobrze schłodziło. Życzę udanego pieczenia i smacznego!!!

 

Ciasto Banoffee – galeria:

 

Jak zrobić ciasto Banoffee?

One Comment

  1. 8-17-2013

    Krótko i na temat 🙂 Bardzo fajna stronka 🙂