Ciasto Chatka Puchatka

Posted by on Sep 3, 2012 in Serniki | Comments Off on Ciasto Chatka Puchatka

Składniki na ciasto Chatka Puchatka:

54 herbatniki

kostka margaryny

100 dkg twarogu

szklanka cukru

4 żółtk

a 2 łyżki kakao

cukier waniliowy

mleczna czekolada

2 łyżki wody

łyżka margaryny

 

Przepis:

Ciasto Chatka Puchatka jest bardzo proste w przygotowaniu i nikt nie powinien mieć z nim problemu. Zaczynamy od wyciągnięcia miksera. Mikser będzie nam potrzebny do ubicia zaraz na początku żółtek z cukrem i cukrem waniliowym. A więc miksery w dłonie i ucieramy. Kiedy żółtka będą utarte na puch powoli dodajemy margarynę łyżkami stale ucierając masę. A następnie w ten sam sposób – stale ucierając – dodajemy do masy twaróg.

Masę serową dzielimy na 3 części i do jednej dodajemy kakao. Następnie układamy na aluminiowej folii 3 rzędy po 6 herbatników w każdym i na to wykładamy jedną część sera bez kakao. Potem układamy kolejne 18 herbatników a na nie wykładamy ser z kakao, na to znów 18 herbatników i pozostały ser.

Teraz zawijamy całość w trójkąt, chwytając za brzegi folii. Zawijamy folię i sernik Chatka Puchatka ląduje na 2 godzinki w lodówce. Po 2 godzinach wyciągamy ciasto, wykładamy na jakiś talerz, tekturkę, itp. I polewamy sernik polewą czekoladową stworzoną z mlecznej czekolady, wody i margaryny. Całość znów odkładamy do lodówki na kilka godzin, aż herbatniki zrobią się miekkie.

Życzymy smacznego!!!

 

Ciasto Chatka Puchatka – galeria: