Ciasto naleśnikowe

Posted by on Sep 3, 2012 in Desery | Comments Off on Ciasto naleśnikowe

Składniki na ciasto naleśnikowe:

3 szklanki mąki

3 szklanki mleka

3 jajka

szklanka wody gazowanej

cukier waniliowy (naleśniki na słodko) lub szczypta soli (naleśniki nie na słodko)

olej (do smażenia naleśników)

2 tabliczki czekolady

kokos

 

Przepis:

Ciasto naleśnikowe ma niewiele składników co od razu nam sugeruje, że jest to bardzo proste w przygotowaniu ciasto, które nie zajmie nam zbyt wiele czasu. Wystarczy poświęcić nawet nie 30 minut, by móc się cieszyć wspaniałymi naleśnikami, czy to na słodko jako deser, czy też normalnymi naleśnikami np. z mięsem. Jak preferuje naleśniki na słodko, ludzie też o taki przepis na ciasto naleśnikowe mnie prosili, więc taki omówię, ale w zasadzie zwykłe ciasto naleśnikowe robimy identycznie, tylko zamiast cukru waniliowego dajemy sól, no i oczywiście inne nadzienie, a teraz już robimy naleśniki!!!

Ciasto naleśnikowe zaczynamy przygotowywać od rozkłócenia jajek z cukrem waniliowym, a następnie dodawanie do tego mąki i dolewanie powoli mleka. Wszystkie te składniki mieszamy na gładką i jednolitą masę, a kiedy już nasze ciasto naleśnikowe jest gładkie i płynne to możemy smażyć nasze naleśniki. W tym celu podgrzewamy na patelni olej, a następnie formujemy na nim cienkie naleśniki z naszego ciasta naleśnikowego. Naleśniki smaży się bardzo krótko z obu stron. Kiedy już nasze naleśniki są usmażone to roztapiamy czekoladę, dodajemy do niej kokos, a następnie polewamy sobie naleśniki i próbujemy jak smaczne wyszło nasze ciasto naleśnikowe.

Naleśniki wykonane zgodnie z powyższym przepisem na ciasto naleśnikowe znakomicie nadają się nie tylko jako danie obiadowe, ale również na deser. Jestem pewna, że takie naleśniki bardzo szybką znikną z talerzy, a goście będą zadowoleni.

Życzę smacznego!!!