Ciasto pająk

Posted by on Sep 3, 2012 in Ciasta | 0 comments

Ciasto pająk
Składniki na ciasto:

szklanka mąki

jajo

1/2 szklanki oleju

1/2 szklanki mleka

1/2 szklanki cukru

łyżka kakao

łyżka marmolady

łyżeczka proszku do pieczenia

łyżeczka sody

Składniki na polewę i łeb:

2 tabliczki mlecznej czekolady

3 łyżki śmietany

garść rodzynek

Składniki na odnóża:

tabliczka czekolady

Składniki dodatkowe:

spożywcze koraliki

 

Przepis:

Ciasto pająk to kolejny pajączek, którego ja osobiście lubię – pierwszy to grapasjans pająk – wszystkie inne pajączki są feee i omijam ich szerokim łukiem, pewnie jak większość z was ; ) Ciasto pająk jest znakomitą propozycją nie tylko na Halloween, ale również na urodziny dziecka lub babski wieczór oraz na zwykły szary dzień i od święta – zastosowań tego ciasta znajdziecie pewnie wiele, ja mogę zagwarantować, że dzieci były zachwycone ciastem pająk, gdy podałam je na urodzinach córeczki. Jak więc zrobić ciasto pająk?

Ciasto pająk zaczynamy od umieszczenia w jednej dużej misce wszystkich składników na ciasto. Następnie bierzemy mikser i dokładnie wszystkie te składniki miksujemy ze sobą. Kiedy ciasto będzie zmiksowane, mikser odkładamy a nasze ciasto przekładamy do wypukłej, okrągłej formy wysmarowanej tłuszczem i posypanej bułką tartą. Ciasto pająk wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na około 40 minut.

Gdy nasze ciasto pająk się piecze my robimy odnóża. Roztapiamy więc tabliczkę czekolady a następnie delikatnie rozsmarowujemy ją na papierze śniadaniowym formując z niej odnóża. Odkładamy to do lodówki, żeby można potem było tego spokojnie użyć.

Kiedy ciasto pająk wystygnie, zajmujemy się jego głową. Robimy polewę z czekolady i śmietany, a następnie z jej części wraz z rodzynkami tworzymy głowę. Teraz formujemy całego pajączka, wraz z odnóżami, i całość smarujemy pozostałą częścią polewy. Na koniec z spożywczych koralików robimy oczy oraz wzorek na grzbiecie pajączka.

Ciasto pająk odkładamy na jakąś godzinkę do lodówki, a potem już spokojnie możemy je podawać. Życzę udanego pieczenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *