Ciasto Tropikalna Wyspa

Posted by on Sep 3, 2012 in Ciasta | 0 comments

Ciasto Tropikalna Wyspa
Składniki na ciasto Tropikalna Wyspa:

1/4 kostki margaryny

2 jajka

80 g mąki

łyżeczka proszku do pieczenia

3 waniliowe serki homogenizowane

3 galaretki (niebieska, żółta, turkusowa lub zielona)

200 g żelek rekinów

tabliczka czekolady

 

Przepis:

Ciasto Tropikalna Wyspa jest bardzo proste w przygotowaniu i nikt nie powinien mieć z nim problemów. Ciasto Tropikalna Wyspa zaczynamy od przygotowania spodu, który jest biszkoptem. Biszkopt przygotowuje się w bardzo prosty sposób – wrzucamy białka do miski i ubijamy je mikserem dodając do nic cukier. Następnie nadal miksując mikserem dodajemy żółtka oraz roztopioną i ostudzoną margarynę, a kiedy wszystko dokładnie się połączy i będzie puszyste odstawiamy mikser i bierzemy drewnianą łychę. Delikatnie mieszamy nią masę biszkoptową dodając do niej mąkę oraz proszek do pieczenia. Jeśli ciasto biszkoptowe jest już dokładnie wymieszane wylewamy je na blachę wyłożoną pergaminem i wkładamy ciasto na ok 30 min do piekarnika nagrzanego do 180 stopni.

Ciasto biszkoptowe stygnie, a my zabieramy się za kolejny krok w przygotowaniach ciasta Tropikalna Wyspa. Teraz czas na rozpuszczenie galaretek. Rozpuszczamy więc galaretki – każda w 400 ml wody, po czym odstawiamy je do wystygnięcia. Żółtą galaretkę po schłodzeniu miksujemy z 1 serkiem i wkładamy to do małego naczynia – najlepiej o okrągłym dnie, bo będzie to nasza wyspa. Wkładamy ją do lodówki, a pozostałe dwa serki rozsmarowujemy na biszkopcie.

Teraz na nasz biszkopt pokryty serkiem wylewamy turkusową (zieloną) galaretkę i całość wkładamy do lodówki. Po około godzinie możemy dalej robić nasze Ciasto Tropikalna Wyspa i ten etap zaczynamy do wyciągnięcia z naczynia naszej wyspy. Kiedy wyspa jest już poza naczyniem układamy ją na turkusowej (zielonej) galaretce i dodajemy też na nią część naszych żelkowych rekinów. Następnie na Ciasto Tropikalna Wyspa wylewamy niebieską galaretkę i znów odkładamy nasze Ciasto Tropikalna Wyspa na około godzinkę do lodówki.

Teraz już pozostaje nam tylko wykończyć nasze Ciasto Tropikalna Wyspa tak, więc topimy czekoladę i formujemy z niej palmę, kiedy zastygnie bijamy ją w naszą wyspę. Dodatkowo na wierzch galaretki kładziemy resztę rekinów i Ciasto Tropikalna Wyspa jest gotowe do podania. Życzę smacznego!!!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *