Ciasto z mikrofalówki w 5 minut

Posted by on Nov 20, 2013 in Ciasta | Comments Off on Ciasto z mikrofalówki w 5 minut

Składniki na ciasto z mikrofalówki w 5 minut:

1 jajko

3 łyżki mąki pszennej

3 płaskie łyżki kakao

3 łyżki cukru

3 łyżki oleju

3 łyżki mleka

1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

125 ml mleczka kokosowego

3/4 szkl. wiórek kokosowych

1 łyżka cukru

 

Przepis na ciasto z mikrofalówki w 5 minut:

Czy można zrobić ciasto w 5 minut? Owszem! I to nawet bardzo bardzo pyszne : ) Jakie to ciasto? To ciasto z mikrofalówki w 5 minut – szybkie, proste, tanie, smaczne. Nawet początkujący w kwestiach pieczenia ciast z nim sobie poradzą, więc bez obaw możecie próbować. Przepis na ciasto z mikrofalówki w 5 minut jest bardzo prosty w zapamiętaniu – praktycznie wszystkie składniki są liczone po trzy : ) Ciasto z mikrofalówki w 5 minut jest to połączenie murzynka i ciasta brownie, jeśli więc lubicie czekoladowe ciasta to na pewno te wam również zasmakuje. Można je przygotować z różnym nadzieniem – my proponujemy dziś nadzienie kokosowe.

Ciasto z mikrofalówki w 5 minut rozpoczynamy od przygotowania nadzienia kokosowego. Jest ono bardzo proste w przygotowaniu – wystarczy zagotować mleczko kokosowe z łyżką cukru i wiórkami kokosowymi. Gotować masę należy do momentu odparowania płynu, czyli aż powstanie zwarta masa. Ugotowaną masę należy odstawić do ostygnięcia.

Czas na przygotowanie masy na samo ciasto. Zaczynamy od przesiania wszystkich składników sypkich. Potem wbijamy do tego jajko, mleko i olej. Wszystkie składniki mieszamy trzepaczką, a następnie powstałą masę przelewamy do ceramicznej miseczki lub miseczek – zależy jakie mamy je duże i jak dużo wyszło nam masy.

Miseczki z ciastem wkładamy do mikrofalówki ustawionej na maksymalną moc. Ciasto z mikrofalówki w 5 minut pieczemy ok 2 i pół minuty. Po upieczeniu ostawiamy ciasto do ostygnięcia. Na koniec przecinamy ciasto na pół i wykładamy na nie masę kokosową. Górę ciasta również możemy przyozdobić masą lub samym wiórkami kokosowymi.

Smacznego!!!

 

Jak zrobić ciasto z mikrofalówki w 5 minut – wideo:

 

Ciasto z mikrofalówki w 5 minut – galeria: