Kulki Rafaello

Posted by on Sep 3, 2012 in Desery | 0 comments

Kulki Rafaello

Składniki na kulki Rafaello:

tabliczka białej czekolady

kostka margaryny

pół szklanki cukru pudru

pół szklanki wody

250g mleka w proszku

2 kieliszki spirytusu

ok. 2 szklanki wiórek kokosowych (w tym pół szklanki do obtaczania)

całe, ale obrane migdały

2 wafle

 

Przepis:

Przepis na kulki Rafaello jest bardzo prosty, a przygotowanie tego smacznego deseru nie zajmuje wiele czasu. Jeśli uwielbiasz Rafaello, ale przeraża cię jego cena to koniecznie wypróbuj nasz przepis. Nasze kulki Rafaello są tak samo pyszne i znakomite, jak te oryginalne, a koszt ich jest zdecydowanie niższy. Serdecznie zapraszam do pieczenia.

Nasze kulki Rafaello zaczynamy przygotowywać od rozpuszczenia czekolady na małym ogniu. Następnie chwytamy za mikser i miksujemy margarynę wraz z cukrem pudrem i mlekiem w proszku, aż do uzyskania gładkiej masy. Kolejnym krokiem jest dodanie do miksowanej wciąż margaryny czekolady, a więc stale miksując powoli, stopniowo wlewamy czekoladę, a następnie odkładamy mikser i wsypujemy wiórki kokosowe, wlewamy wodę i spirytus, pamiętając, że część wiórek kokosowych musimy zostawić do obtoczenia naszych kulek Rafaello. Wszystko to mieszamy drewnianą łyżką, aż do uzyskania jednolitej masy. Teraz należy naszą kokosową masę na kulki Rafaello włożyć do lodówki na 30minut.

30minut minęło wyciągamy masę na kulki Rafaello z lodówki i teraz zaczynamy formować z masy kulki, o nie za wielkiej średnicy. Do każdej kulki wkładamy migdał, a następnie obtaczamy kulki w kokosie i odkładamy je na jakiś talerz. Kiedy już wszystkie kulki Rafaello są gotowe wkładamy je na 2 godziny do lodówki, aby się dobrze schłodziły, no chyba, że od razu chcecie je zjeść do nie ma problemu 😉

Życzę udanego przygotowywania kulek Rafaello!!!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *