Sernik Kasia

Posted by on Aug 31, 2012 in Serniki | 0 comments

Sernik Kasia

Składniki na sernik:

Biszkopt

25 dag twarogu (gotowy mielony z wiaderka)

Sok z 3 cytryn

7 łyżek cukru

1 galaretka cytrynowa

0,5 l śmietany kremówki

Słoik dżemu jagodowego

Kolorowa posypka

 

Przepis:

Przed wykonaniem Sernika Kasia upiecz klasyczne ciasto biszkoptowe, takie jakie pieczemy najczęściej i takie które nam najlepiej się udaje, ponieważ każda gospodyni ma swój wypróbowany przepis na biszkopt. Po upieczeniu odstawimy je do wystudzenia, jak nam upadnie to nie przejmujmy się, masa serowa wypełni formę, a po wystudzeniu dzielimy biszkopt na 2 części.

Przed przygotowaniem masy serowej rozpuszczamy naszą galaretkę w szklance wody, odstawiamy na bok i pilnujemy aby nie stężała całkowicie. Teraz przystępujemy do wykonania masy serowej. Mikserem ucieramy bardzo dokładnie twaróg z sokiem z 3 całych cytryn oraz z cukrem. Do tak przygotowanej masy wlewamy gęstniejąca galaretkę i łączymy ze sobą składniki bardzo dokładnie. W osobnym naczyniu ubijamy śmietanę kremówkę na puszystą pianę, którą na koniec dodajemy bitą śmietanę do masy serowej i całość mieszamy.

Na pierwszej części biszkoptu wylewamy połowę przygotowanej masy serowej, na niej łyżeczką od herbaty kładziemy rzędami kleksy z dżemu jagodowego i wylewamy pozostałą część masy serowej, na którą kładziemy druga część biszkoptu. Pamiętaj aby kłaść wierzchem do góry. Tak przygotowany sernik Kasia lukrujemy polewą z dodatkiem kilku kropli cytryny i posypujemy kolorową posypką.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *