Sernik na zimno z czereśniami

Posted by on Sep 3, 2012 in Serniki | Comments Off on Sernik na zimno z czereśniami

Składniki na sernik na zimno z czereśniami:

10 dag białej czekolady

30 dag czereśni

30 dag serka mascarpone

10 dag śmietany 30%

3 łyżki cukru pudru

2 łyżki żelatyny

 

Przepis:

Sernik na zimno z czereśniami zaczynamy do czysto technicznych spraw takich jak wyłożenie formy papierem śniadaniowym oraz obranie czereśni z pestek – chyba, że chcecie aby goście połamali sobie zęby wtedy można pozostawić pestki w czereśniach : P

Kolejny krok to rozpuszczenie żelatyny w niewielkiej ilości wrzątku i przestudzenie jej. Potem bierzemy mikser i ubijamy śmietanę dodając do niej cukier puder. Kolejny krok to dodanie do śmietany serka mascarpone i zmiksowanie wszystkiego razem. Potem rozpuszczamy białą czekoladę w wodnej kąpieli i również dodajemy ją do śmietany połączonej już z serkiem. Mieszamy całość mikserem i dodajemy żelatynę, cały czas powoli miksując masę serową. Na sam koniec do masy dodajemy czereśnie i całość mieszamy ale już nie mikserem tylko łyżką, by nie zmiażdżyć owoców.

Masę serową przekładamy do formy i na całą noc wstawiamy do lodówki by ciasto dobrze się trzymało. Przed podaniem wierzch ciasta możemy posypać białą czekoladą, kokosem lub cukrem pudrem, albo też udekorować bitą śmietaną i czereśniami – sposób podania już zależy od was.

Życzę udanego pieczenia i smacznego!!!

 

Sernik na zimno z czereśniami – galeria: