Sernik z musem malinowym

Posted by on Sep 27, 2012 in Serniki | Comments Off on Sernik z musem malinowym

 Składniki na sernik:

1 kg zmielonego twarogu

5 jaj

100 g serka homogenizowanego

0,5 kostki margaryny w tym 100g należy stopić

0,5 szklanki cukru

3 łyżki mąki ziemniaczanej

oleje waniliowy

50-100 g zmiksowanych malin

200 g pokruszonych herbatników czekoladowych

 

Przepis:

Sernik z musem malinowym  rozpoczynamy od zmiksowania cukru z twarogiem, a więc mikser w dłoń i jedziemy! 🙂 Kolejny krok to dodanie do naszego sera z cukrem roztopionej margaryny (pamiętajcie my ją ostudzić!). Dalej miksujemy aż masa stanie się gładka. Dalej miksując dodajemy do naszej masy serowej serek homogenizowany oraz olejek waniliowy. Mikser dalej pracuje, a my do masy dodajemy po jednym jajko, a następnie wrzucamy jeszcze do tego mąkę ziemniaczaną. Całość ucieramy na gładką masę.

Nasz sernik z musem malinowym już prawie gotowy. Teraz bierzemy blaszkę i wykładamy ją pergaminem. Na niego wrzucamy pokruszone herbatniki czekoladowe. Na herbatniki wylewamy masę serową i całość dokładnie wyrównujemy. Na wierzch sernika rozkładamy chaotyczny sposób mus malinowy i na koniec wstawiamy sernik do piekarnika nagrzanego do 150 °C  na ok. 75 minut.

Kiedy sernik z musem malinowym się upiecze ostudzamy go a następnie wkładamy na kilka godzin do lodówki. Potem już spokojnie możemy go pałaszować. Życzę smacznego!!!

 

Sernik z musem malinowym  – galeria:

Jak zrobić sernik z musem malinowym?